spytaj.net

Jak poznać miłość?

Odpowiedzi


autor: matmoch 2011-12-03 10:31:35

Jednym z najbardziej mylących odczuć związanych z miłością jest pożądanie. Pożądanie innej osoby jest bardzo silnym i intensywnym odczuciem psychicznym zakorzenionym w naturze ludzkiej.

Zazwyczaj pożądanie dotyczy osoby, której nie znamy dobrze. Fantazjujemy, wyobrażamy sobie różne rzeczy, różne sytuacje związane z nami i ukochaną osobą. Bardzo często ludzie mylą miłość właśnie z pożądaniem. Dlaczego? Co jest wspólnego w miłości oraz pożądaniu, że tak łatwo pomylić te dwa, tak różne stany emocjonalne?

Pożądanie to nie miłość. Miłość polega na czymś więcej, niż fizyczny i psychiczny pociąg do drugiej osoby. Oczywiście podobanie się sobie, jest jednym z pierwszych i podstawowych elementów miłości, jednak prawdziwa miłość sięga dużo głębiej. Miłość bazuje na troszczeniu się o siebie, przyjaźni, zaangażowaniu oraz zaufaniu. Jeśli jest się zakochanym ma się wrażenie, jakby u swojego boku miało się zawsze najlepszego, godnego zaufania przyjaciela, do którego dodatkowo czułoby się pociąg fizyczny.

Miłość to całkowite oddanie swojego serca innej osobie ze świadomością, że ta osoba zadba o nie lepiej, niż my sami. Miłość sprawia, że chcemy stać się lepszymi osobami, nigdy nie ma działania destrukcyjnego. Miłość to wyłącznie pozytywne odczucia. Jeśli cokolwiek sprawia, że mamy wątpliwości co do naszego uczucia zazwyczaj świadczy to o tym, że nasze doznania to tylko pożądanie, przyjaźń lub zauroczenie.

Nie jest łatwo określić, jakie są nasze prawdziwe uczucia, ani tym bardziej jakie są uczucia partnera co do naszej osoby. Istnieje jednak parę znaków świadczących o tym, że miłość kwitnie i się umacnia. Jeśli zgodzisz się z 7 z poniższych 9-ciu stwierdzeń, znaczy, że najprawdopodobniej Twoje uczucie to prawdziwa miłość.

Sprawdź czy jesteś zakochany: !!!

1. Wiesz, że to miłość, ponieważ przyjaciele i rodzina powiedzieli Ci że jesteś milszy, częściej się uśmiechasz i zauważyli, że szczęście z ciebie promieniuje.

2. Obiekt Twoich westchnień sprawia, że czujesz się wyjątkowo i wspaniale. Cieszysz się z tego jaka/jaki jesteś.

3. Jeśli czujesz zazdrość, uczucie to bardzo szybko mija. Ufasz swojemu partnerowi, że nigdy Cię nie zdradzi i nie zniszczy waszego związku.

4. Nic innego nie sprawia, że czujesz się tak świetnie, jak świadomość, że Ty i Twój partner jesteście razem.

5. Jeśli pokłócisz się ze swoim partnerem, złość przechodzi ci zazwyczaj dość szybko i uświadamiasz sobie, że nie ma nic ważniejszego niż to, że obydwoje w końcu wyrzuciliście z siebie to co wam leżało na sercu.

6. Twój partner nigdy nie kazał Ci wybierać pomiędzy sobą a kimś z Twojej rodziny lub przyjaciół. Jeśli wybrałaś/-eś kiedyś kogoś innego z pewnością był ważny powód ku temu i była to wyłącznie Twoja, samodzielna decyzja.

7. Ani Ty, ani Twoja druga połówka, nie macie ochoty wystawić na próbę wierności oraz uczuć partnera.

8. Masz wrażenie, że od kiedy jesteś ze swoim partnerem jesteś bardziej zaradna/-y i samodzielna/-y.

9. Jeżeli seks stanowi część waszego związku to skłania was do niego obustronne pożądanie a nie chęć dania dowodu miłości i zaangażowania lub namowy.