spytaj.net

Co lepsze cesarka czy poród naturalny

Odpowiedzi


autor: gość 2011-09-20 10:49:32

Zdecydowanie poród naturalny i to z wielu względów. Kobieta po porodzie naturalnym po 2-3 dniach już "normalnie" funkcjonuje i może zająć się dzieckiem. Po cesarce cały dzień musi leżeć na wznak , bez picia i bez możliwości nakarmienia dziecka. Dzieckiem w tym czasie zajmują się położne. Wbrew temu co się mówi cesarka nie jest zabiegiem. To poważna operacja na otwartej jamie brzusznej i dużym ryzykiem wystąpienia powikłań.


autor: gość 2011-09-20 11:06:35

nie zawsze lepszy jest poród naturalny


autor: Mikele 2011-09-20 11:07:00

Dla dziecka niemal zawsze lepszy jest poród naturalny , bo... jest naturalny , czyli tak , jak to sobie natura wymyśliła , bez zbędnej ingerencji. Co innego w sytuacji , w której zagrożone jest życie dziecka , albo matki , wtedy bez zastanowienia lekarze kładą ciężarną kobietę na stół operacyjny i kroją , ale to jest ich decyzja i generalnie matka nie powinna wybierać i starać sie o cesarkę tylko dlatego , że jest to szybsze i mniej bolesne. Dziecko podczas porodu też w jakiś sposób nabywa odporność , a podczas cięcia cesarskiego nie , dlatego niektórzy pediatrzy twierdzą , że dzieci z cesarskiego cięcia mogą (ale nie muszą) być bardziej chorowite niż ich rówieśnicy , którzy zostali urodzeni siłami natury.


autor: Czuly Barbarzynca 2011-10-19 19:41:53

Jakby dla dzieci poród przez cesarskie cięcie był taki zły , to lekarzy cięliby ciężarnym kobietom brzuchy jedynie w sytuacji , w której to by było niezbędnie konieczne. A jednak można urodzić przez cesarkę także wtedy , kiedy dziecko nie jest zagrożone , czyli jednak to bezpieczne. Może nie lepsze niż poród naturalny , ale przecież jest też dobro matki , prawda? Nie mam pojęcia jaki to jest ból , kiedy się rodzi na żywca i nie chcę się dowiedzieć , ale wiem że boli i wcale nie dziwi mnie to , że niektóre kobiety będą robiły co tylko się da , żeby urodzić przez cesarskie cięcie. Tym bardziej , że chyba ciągle w szpitalach w Polsce trzeba płacić za znieczulenie podczas porodu.