spytaj.net

Jakie są skutki palenia papierosów?

Odpowiedzi


autor: owad85 2011-09-30 15:20:47

Od palenia papierosów można zachorować na bardzo wiele chorób np.rak płuc ,choroby układu krążenia astmę oraz o wiele więcej


autor: Magic 2011-09-22 08:35:10

Jedną z najpoważniejszych wad jest oczywiście rak płuc , i to nie tylko nasz , ale należy pamiętać , że paląc biernie , również jesteśmy na to narażeni. Inną wadą jest coraz to droższa cena paczki papierosów , która na ten czas sięga ok 12 zł.


autor: Mikele 2011-10-01 16:46:08

Skutki palenia są takie , że zmniejsza się powierzchnia płuc , a co za tym idzie są potem problemy na przykład z wysiłkiem. Kolejna sprawa to to , że hemoglobina , która przenosi tlen w żyłach i tętnicach i odbiera dwutlenek węgla , z tlenkiem węgla z papierochów wiąże się na stałe i już nie może transportować tlenu , więc dodatkowo zwiększa to problemy z dotlenieniem organizmu. Dodatkowo mężczyźni jeśli dużo palą mogą też mieć problemy ze swoimi sprawami - tam na dole może im być zbyt miękko ;)))


autor: Czuly Barbarzynca 2011-10-18 20:17:21

Pamiętacie sprzed chyba 20 lat taki plakat Pogonowskiego Papierosy są do dupy ??? Na nim był chłopak palący papierosa , który zamiast twarzy ma... no , ma tam coś innego. Była ponoć wtedy poważna dyskusja na temat tego , czy wogóle wolno taki plakat wieszać , bo obraża i tak dalej. Ale skutki są poważne , więc ludzi trzeba ostrzegać. No i 100% zgody z tym , że na fajki wydaje się kolosalne pieniądze , no bo jak się jara paczkę dziennie , czyli 10 złotych dziennie , to schodzi na to 300 złotych miesięcznie !!! O tym jaka to jest kasa można się przekonać wrzucając codziennie tyle do skarbonki , a potem pod koniec miesiąca wyjmując i idąc na przykład kupić coś sobie.


autor: Czuly Barbarzynca 2011-10-19 23:21:03

Zapomniałem dopisać jeszcze jednej , moim zdaniem niezwykle ważnej rzeczy !!! Po fajkach się śmierdzi i pal licho , jeżeli wyszliśmy na imprezę do kogoś , u kogo wolno palić , wystarczy wyprać porządnie ciuchy i już. Ale mieszkanie na codzień z kimś kto pali jest totalną tragedią , bo od tego zapachu nie da się uwolnić. Tak samo jeśli się samemu pali , smród jest codziennością - śmierdzą ubrania , śmierdzą dłonie , a oddechu czasem po prostu nie da się wytrzymać... Nie mówiąc już o tym , że na przykład ma się palącą dziewczynę/chłopaka i będąc niepalącym trzeba się z nią/nim całować - to dopiero musi być tragedia...


autor: nataliazag98 2012-02-13 18:01:49

ALE PO PALENIU NA MROZIE MA SIĘ FAJNY CHROPOWATY GŁOS ,NIE CHRYPE..