spytaj.net

Wady i zalety transportu lotniczego

autor: xyz 2011-09-09 14:16:57

Odpowiedzi


autor: Magic 2011-09-21 10:23:51

Wada to przede wszystkim szybkość transportu. Wady: drogie bilety, katastrofy, zamachy terrorystyczne na pokładach, awarie silników.


autor: Mikele 2011-09-21 11:38:18

Drogie bilety to jest pojęcie bardzo względne, bo rezerwując sobie lot w tanich liniach na na przykład dwa miesiące przed lotem można mieć go za 200 złotych a nawet mniej ! Bezpieczeństwo w samolotach też jest bardzo niedocenianie, jako że w porównaniu do transportu samochodowego jest tam proporcjonalnie mniej wypadków (inna sprawa to to, że niestety zdecydowana większość to wypadki śmiertelne...), ale samoloty są zawsze dokładnie sprawdzane, więc prawdopodobieństwo awarii jest bardzo małe.
Co do zamachów terrorystycznych, to np. przy lotach z Polski po Europie są one praktycznie niemożliwe, bo większość terrorystów bierze sobie za cel USA, zniszczenie polskiego samolotu nic by im nie dało. Na szczęście :)

Na dłuższe trasy najlepszy jest samolot, równie dobre są szybkie koleje typu TGV, ale w Polsce ich jeszcze długo nie będzie. Na krótkie trasy najlepszy jest samochód, a na te najkrótsze - rower.


autor: Czuly Barbarzynca 2011-10-19 19:35:57

Samolotów nie trzeba się bać, owszem, za pierwszym razem trochę stracha jest i aż ręce się zaciskają na fotelu albo na pasie podczas startu, jak samolot przez chwilę idzie ostro do góry. Ale to tylko chwila i potem jest już święty spokój. latanie jest bezpieczne, a wypadków nie ma wiele, na pewno nie tyle co samochodowych. Poza tym lecąc na pewno nie trafisz na pijanego pilota, który się w twój samolot wbije, a w samochodzie takie rzeczy często się zdarzają, oczywiście w naszym kraju. Ale jest drogi - tym droższy im bliżej terminu wylotu kupujemy bilet. Najlepiej jest kupować bilety nawet na kilka miesięcy przed wylotem, wtedy jest bardzo tanio, cudów z biletami za 1 zł już nie ma, ale można się nadal przelecieć po Europie za 100 - 200 złotych w jedną stronę.