spytaj.net

Prosty program graficzny

Odpowiedzi


autor: piatyelement 2011-09-20 22:16:30

Polecam photofiltre , dzięki któremu w prosty sposób można wyciąć fragment zdjęcia , zmienić format zapisu pliku. Również można dodawać opcje konfiguracji barwnej , czyli dodać więcej światła , zwiększyć kontrast kolorów , przemienić obraz z kolorowego w czarno-biały. Podobnym w działaniu oraz równie prostym w obsłudze jest Gimp - program używany w szkołach do nauczania gimnazjalistów prostej obróbki zdjęć , tworzenia grafiki. Oba można bez problemu znaleźć w internecie.


autor: Mikele 2011-09-25 23:48:48

A ja polecam może troszeczkę bardziej skomplikowane , ale jednak dające świetne efekty: przede wszystkim GIMP , ponieważ jest darmowy , a ma niemal takie same funkcje , jak te najbardziej znane programy do edycji grafiki , za które nierzadko trzeba zapłacić nawet ponad 5000 złotych !!! Na drugim miejscu Photoshop - można go zainstalować na darmo na 30 dni , a po tym czasie zrobić reinstalkę systemu i jeszcze raz postawić Pshotoshopa na 30 dni i tak w nieskończoność ;) Warto się ich nauczyć , chociaż oczywiście są dość skomplikowane , bo dają ogromne możliwości edycji grafiki i robienia z nią prawdziwych cudów :)


autor: Lefu 2011-10-10 07:24:41

Nie jestem zwolennikiem rozwiązania podanego przez Mikele. Przecież teraz jest masa czasopism komputerowych do których dodawane są bezpłatne wersje programów. Po co bawić się w reinstalacje systemu. Przecież to kilka godzin straty i ten czas jest więcej warty niż kilka złotych za program. Jeżeli chodzi o program to zależy do czego. Grafika wektorowa tylko CorelDraw a grafika bitmapowa tylko Photoshop , nic innego. Gimpa używałem ale jakoś go nie czuję.


autor: Czuly Barbarzynca 2011-10-18 23:47:51

Najprostszy to jest oczywiście Paint , który ma dodatkowo tę niesamowitą zaletę , że jest za darmo , bo jest instalowany razem z Windowsami od chyba stu lat , albo coś koło tego. Oczywiście zbyt wiele nie da się w tym programie zrobić , ale przecież chodzi o prosty program graficzny , a tej jest prosty jak kij od szczotki. A jak się szuka czegoś bardziej skomplikowanego , ale też bez przesady , to najlepszy gimp. Przede wszystkim jest darmowy , można też ściągnąć sobie do niego masę różnych samouczków i ćwiczyć po kolei robienie różnych rzeczy , Lepsze to , niż piracenie Photoshopów.