spytaj.net

Co to jest koń trojański?

autor: gość 2011-09-22 04:26:57

Odpowiedzi


autor: gość 2011-09-22 04:27:40

Koń trojański – zbudowany podczas wojny trojańskiej wielki koń , zrobiony z drewna , w którym ukryli się wojownicy greccy w czasie zdobywania Troi , pozorując jednocześnie odstąpienie od oblężenia.


autor: Mikele 2011-09-23 13:30:23

Koń trojański to także program komputerowy , rodzaj wirusa. Jego sposób działania jest dokładnie taki sam jak tego oryginalnego konia trojańskiego , z Iliady Homera , czyli dostaje się do środka do naszego komputera udając że jest czymś innym niż w rzeczywistości , a później zaczyna swoją pracę , czyli może na przykład rozsyłać się z naszego komputera bez naszej wiedzy , ale także czytać różne informacje które mamy na komputerze i wysyłać je do innych osób , co może być bardzo groźne w skutkach , bo możemy na przykład mieć później włamanie na maila , czy nawet na konto w banku , do którego mamy dostęp przez internet. Na szczęście wystarczy mieć porządny program antywirusowy , który blokuje takie ataki , może być na przykład darmowy Avast - jest w tym bardzo dobry.


autor: gość 2011-12-04 16:53:27

Koń trojański , trojan to określenie oprogramowania , które podszywając się pod przydatne lub ciekawe dla użytkownika aplikacje dodatkowo implementuje niepożądane , ukryte przed użytkownikiem funkcje (programy szpiegujące , bomby logiczne , furtki umożliwiające przejęcie kontroli nad systemem przez nieuprawnione osoby itp.). Nazwa pochodzi od mitologicznego konia trojańskiego.