spytaj.net

Najtaniej implanty

Odpowiedzi


autor: Tomek 2011-11-23 23:06:36

Implanty dentystyczne najtaniej można kupić przy pomocy zakupów grupowych. Od czasu do czasu pojawiają się w różnych miastach i na różnych portalach oferty zakładów dentystycznych, z których każdy może skorzystać. Ideą zakupów grupowych, takich portali jak na przykład Groupon.pl gdzie też pojawiają się kupony na usługi dentystyczne, można najprościej streścić tak, że są to oferty z bardzo dużymi zniżkami, często więcej niż -50 procent. Korzystają na tym klienci, ale oczywiście trzeba mieć odrobinę szczęścia żeby na taką ofertę trafić, a poza tym trzeba mieć kasę, bo płaci się od razu - z góry. Ale warto jest taką ofertę poważnie rozważyć, bo można dość dużo zaoszczędzić.


autor: gość 2012-04-21 23:53:49

implanty zębowe a zakupy grupowe.
Przeanalizowaliśmy oferty implantologiczne jednego z największych na naszym rynku portalu tego typu. I okazało się , że nie wszystko złoto co się świeci. Dlaczego, spytacie Państwo ? Zobaczmy jedną z ofert . Normalny koszt wszczepienia implantu systemu "X" podany przez gabinet to 4000 pln, oferowana duża zniżka rzędu 63 % czyli płacimy 1480 pln. Piękne prawda? Gdzie haczyk ?Przeanalizujmy dalej co z tego ma gabinet- z 1480 pln portal zabierze 50% + VAT czyli 910 pln ,dla gabinetu zostanie 570 pln. To nie starcza nawet na pokrycie kosztu implantu . Dodatkowo koszt jednorazowych materiałów , pracy personelu itp. to 300-400 pln, których nie pokrywa Państwa płatność . Przy 100 sprzedanych implantach tylko ten dodatkowy koszt to 30 000 pln . Prowadzę własne gabinety i na dołożenie do interesu kilkudziesięciu tysięcy mnie nie stać. Co tak naprawdę jest grane ?

Cofnąłem się w czasie do poprzednich cenników tego samego gabinetu . Okazuje się , że pewien czas temu cena za wszczepienie implantu w tym gabinecie wynosiła 1400 pln – teraz 4000 skąd ta różnica? W cenniku pojawiła się też pozycja odsłonięcie implantu 300-500 pln -na czymś zarobić przecież trzeba . I ostatnia zmiana w cenniku tego gabinetu to zmiana cen protetyki na implancie, augmentacji kości , podniesienia dna zatoki, rentgenodiagnostyki , na wyższe oczywiście . Ponieważ w warunkach gwarancji producenta jest napisane , że w wypadku wykonania protetyki w innym niż autoryzowany gabinecie następuje utrata gwarancji, jesteście Państwo skazani na protetykę w tym gabinecie. I tym sposobem „ gabinet” wychodzi na swoje na " nadwyżkach" cenowych. Trzeba dodać , że wielu lekarzy traktuje sprzedaż grupową jako drogę rozpoczęcia przygody z implantologią i poligon, na którym można zdobyć doświadczenie.

Zatem czy warto? Zapewne nie ma jednej odpowiedzi . Zanim się jednak Państwo zdecydujecie porównajcie Państwo cennik gabinetu z innymi cennikami klinik wykonujących ten sam system implantologiczny . Może się okazać że gdzie indziej bez promocji zakupów grupowych cena jest taka sama. Dowiedzcie się Państwo jakie koszty jeszcze będziecie musieli ponieść. I co najważniejsze spytajcie o doświadczenie implantologa , osobiście uważam że my lekarze powinniśmy uczyć się na kursach i szkoleniach a nie na pacjentach.
Jarosław Marciniak Kordent