spytaj.net

Dlaczego nie wolno używać suszarki do włosów kąpiąc się w wannie?

autor: gość 2011-09-14 08:56:16

wanna suszarka kąpiel

Odpowiedzi


autor: piatyelement 2011-09-22 22:56:02

Należy unikać używania urządzeń elektrycznych w pobliżu wody, ponieważ ona doskonale przewodzi prąd. Jeżeli suszymy włosy w wannie, to możemy narazić się na porażenie prądem o dużej mocy. Dodatkowo woda doskonale przewodzi fale, co w wielu przypadkach kończy się nawet śmiercią. Dla własnego bezpieczeństwa najlepiej starannie wytrzeć ręce zanim zaczniemy używać sprzętu elektrycznego.


autor: Mikele 2011-10-15 11:28:00

Teraz w teorii już nie jest to takie niebezpieczne. Nowoczesne korki są robione tak, że jeżeli na linii jest przeciążenie prądu, to wtedy od razu korek wybija i prąd przestaje płynąć. Problem w tym, że o ile nie da się już na przykład w ten sposób usmażyć, bo prąd będzie płynął przez ciało tylko ułamek sekundy, to może to wystarczyć do zatrzymania akcji serca, no a potem to już może być niewesoło... Najlepiej trzymać wszystkie urządzenia elektryczne z daleka od wody, a już zwłaszcza od wanny w której ktoś właśnie bierze sobie kąpiel...


autor: Czuly Barbarzynca 2011-10-18 23:20:44

Wybija nowoczesne korki ??? Przecież korki, które wybijają to nie jest jakiś nowoczesny wynalazek, już chyba 40 lat temu takie było w Polsce, a w krajach zachodnich to zapewne jeszcze o wiele wcześniej. I jakoś ludzie ginęli w taki głupi sposób, jak właśnie kąpiąc się i susząc jednocześnie włosy... Takie osoby kwalifikują się do nagrody Darwina, którą wręcza się za to, że ktoś uchronił ludzkość przed rozmnożeniem się i przekazaniem dalej swoich genów. W łazience nie ma takiej możliwości, by wody i urządzeń elektrycznych używać na raz. Jeśli ktoś uważa inaczej, to znaczy że jest najzwyczajniej głupi.


autor: gość 2014-02-02 20:49:53

nie ma pojęcia korki.......................bezpieczniki